Čo vás čaká so Zorou?

Program pobytu Jesenný relax víkend

Počas relax víkendu na vás čaká pravá jesenná atmosféra prvého adult friendly hotela v Jasnej. Objavte harmóniu tela aj mysle pod korunami starých smrekov.

Cvičte

Zrelaxujete svoje telo počas relaxačných a zdravotných cvičení, ktoré udržujú telo a imunitný systém vo forme. Cvičenia sú zamerané na správne držanie tela, na spevnenie chrbtového svalstva, zlepšenie pohyblivosti a prevenciu proti bolestiam chrbta a kĺbov.

Relaxujte

Energiu dobijete aj v útulnom boutique wellness, kde sa uvoľníte vo vírivke, vychutnáte si západ slnka na prvej horskej pláži v Tatrách, osvieženie nájdete v horskom potoku Demänovka, ktorá steká z kopcov Nízkych Tatier, preteká oboma Demänovskými jaskyňami a prináša unikátne ochladenie po pobyte v exteriérovej saune alebo pri masáži Harmónia Tri Studničky, ktorá lieči myseľ aj telo a upokojuje dušu.

Ochutnajte

Svoje chuťové poháriky potešíte zdravou zážitkovou stravou, ktorú tím reštaurácie pripravuje z kvalitných lokálnych surovín a byliniek z vlastnej záhradky.

Jesenny relax vikend

Druhy cvičení počas relax víkendu


ZDRAVÝ CHRBÁT

Je cvičenie – prvá pomoc pre tých, ktorí sa zotavujú po bolestivom a akútnom poškodení platničky (ľudovo „vyskočenie platničky“). Pre ľudí so sedavým zamestnaním, pre tých, ktorí pravidelne trávia dlhý čas pri počítači, v aute, majú zlé držanie tela, atrofované svalstvo alebo nadváhu. Je vhodné aj pre mamičky po pôrode, deti a mládež, ktorá denne používa mobily, tablet či laptop a často s nimi pracuje v nezdravej polohe. Zora vás naučí systém cvičení, ktoré pri pravidelnom vykonávaní odstránia riziko opätovného poranenia platničky a natrvalo odstránia ťažkosti s chrbtom. Opäť tak získate kvalitnejší súkromný i pracovný život — bez bolestí.

(piatok 18.00-19.00, sobota 18.00-19.00)


ZORALATES

Zora vás naučí posilňovacie a kompenzačné cvičenia pre zdravý, spevnený chrbát. Cvičenie zahŕňa v sebe prvky PILATESU, JÓGY, POSILŇOVANIA a STREČINGU. Je vhodné pre deti aj dospelých trpiacich bolesťami v oblasti bedrovej chrbtice, so skoliózou, pre ľudí s nadváhou a bolesťami v kĺboch atď. Je vynikajúcou prevenciou pred zraneniami pri športoch, kde dochádza k jednostrannému preťažovaniu organizmu (golf, tenis, hokej, atď.). Pri cvičení sa veľký dôraz kladie na hlboké bránicové dýchanie, posilnenie vnútorného stabilizačného systému a správne zapájanie hlbokých svalov trupu, ktoré udržiavajú stabilitu chrbtice a tela. Cieľom ZORALATES je vytvoriť pevný svalový korzet, ktorý ochráni celú vašu chrbticu.

(sobota 8.00-9.00)


STREČING

Naučíte sa systém naťahovacích cvičení, ktoré by mali byť pravidelnou súčasťou vášho života. Pomocou strečingu docielite zlepšenie elasticity vášho svalstva, zväčšíte zónu, v ktorej sa sval cíti pohodlne a bezbolestne. Zároveň zväčšíte kĺbovú pohyblivosť a odstránite psychické aj svalové napätia z každodenného vyťaženia a stresu. Strečing je dôležitá prevencia pred zraneniami. Jeho pravidelným cvičením vo veľkej miere ovplyvníte vaše správne držanie tela, urýchlite regeneráciu svalstva a odstránite svalové nerovnováhy.

(sobota 12.00-13.00, nedeľa 8.00-9.00)

*Zmena programu vyhradená.

Jesenný relax víkend